BMW zaprezentowało luksusowy jacht The Icon

Na Festiwalu Filmowym w Cannes BMW zaprezentowało swój najnowszy wynalazek - luksusowy jacht The Icon. Ten w 100% elektryczny i przezroczysty jacht ma na celu promowanie zrównoważonego poruszania się po wodzie. Opracowany wraz z producentem jachtów Tyde, ma długość 13,15 m. Konstrukcja jachtu pozwala pasażerom na cieszenie się widokami przez całą podróż.

Dlatego w przypadku elewacji zewnętrznej zamiast standardowej strony, zastosowano panoramiczne okno sięgające do sufitu. Ten projekt jest wspierany przez centralnie biegnącą poprzeczkę, znaną jako splajn środkowy, od rufy do dziobu. Inspiracją do tego projektu jest świat żeglarstwa, wciąż silnie związany z BMW.

Materiały użyte we wnętrzu sugerują wykwintny salon i nowoczesny, luksusowy hol. Każdy pasażer siedzi w swoim obrotowym fotelu z wbudowanym interfejsem informacyjnym i rozrywkowym. Technologia DOLBY ATMOS zapewnia wysokiej jakości system audio, a opracowana przez słynnego kompozytora Hansa Zimmera własna ścieżka dźwiękowa i akustyczny pokaz doświadczeń dźwiękowych są dokładnie takie same, jak te wykorzystywane w BMW i7.

Jednakże, interfejs użytkownika Tyde jest wyjątkowy. Jest wyposażony w 32-calowy ekran dotykowy, silną moc obliczeniową i wysoką rozdzielczość 6K, co stanowi nowy wymiar w kwestii prezentacji i interakcji cyfrowej. System sterowania głosowego wewnątrz łodzi ułatwia zdobywanie informacji, dostosowywanie ustawień i aktywowanie funkcji - od aktualizacji pogody po szczegóły żeglowania, a także personalizację sterowania oświetleniem, dźwiękiem i klimatyzacją.

Osiągnięcie maksymalnej prędkości 33 węzłów i zasięgu 50 mil morskich (ok. 100 km) jest możliwe dzięki dwóm silnikom elektrycznym o mocy 136 KM oraz sześciu akumulatorom BMW i3 o pojemności 240 kWh zamontowanym w łodzi. Innym sposobem wyrażenia tej samej myśli jest to, że korzyści płynące z technologii są daleko idące i głębokie. Wiadomo, że jej zastosowania znacznie poprawiają jakość życia, czyniąc zadania łatwiejszymi i bardziej wydajnymi. Efekty technologii odegrały kluczową rolę w rozwoju cywilizacji i poszerzaniu naszego rozumienia świata.

The Icon używa innowacyjnych rozwiązań technicznych, aby osiągnąć wymienione wartości. Folia składająca się z płetwy stabilizującej i dwóch ramion, przypominających podwodne skrzydła, pozwala na zaoszczędzenie do 80% energii w porównaniu do typowych łodzi. To sprawia, że łódź unosi się na powierzchni wody. Możliwe jest ograniczenie plagiatu poprzez restrukturyzację tekstu bez zmiany kontekstu lub semantycznego znaczenia tekstu. Można to zrobić poprzez przeformułowanie fraz i zmianę kolejności słów.