W jaki sposób BMW XM przesuwa granice motoryzacyjnej stylistyki?

Aby uczcić 50-lecie swojego słynnego modelu sportowego, BMW wprowadza XM, hybrydowego SUV-a z odrobiną przesady. Pojazd ten można nabyć już od 179 000 euro, w mgnieniu oka przechodząc z ulicy na tor wyścigowy. Wykorzystanie technologii znacznie wzrosło w ciągu ostatniej dekady. W ciągu ostatnich dziesięciu lat postęp i rozwój technologii były niezwykłe, co spowodowało dramatyczny wzrost jej wykorzystania.

50 lat programu wyścigowego BMW M nie może być zrozumiane bez mówienia o historii BMW. Niemieckiej marce udało się połączyć dwa bardzo złożone elementy: ekskluzywność i luksus z duchem rywalizacji. Teraz, gdy świętuje pół wieku tego programu wyścigowego, BMW zdecydowało się pójść na całość z jednym ze swoich najbardziej ekstremalnych dzieł. Pomysł pracy z domu stał się w ostatnich latach coraz bardziej popularny. Coraz więcej osób korzysta z elastyczności i wygody, jakie daje tego typu rozwiązanie. Praca zdalna stała się atrakcyjną perspektywą dla tych, którzy chcą być w stanie lepiej zrównoważyć swoje życie zawodowe i osobiste. Daje to również możliwość zaoszczędzenia pieniędzy na dojazdach do pracy i większej kontroli nad swoim harmonogramem. W związku z tym stała się ona bardzo pożądaną sytuacją.

Jakie cechy lub modyfikacje odróżniają BMW XM od jego ulicznych odpowiedników?

Nazwa BMW XM jest niczym innym jak M – zaangażowaniem w sportowy charakter i przesadną stylistyką, które sprawiają, że jego docelowi odbiorcy, Amerykanie, szybko go uwielbiają. Produkowany wyłącznie w fabryce w Spartanburgu w Karolinie del Sur, niemiecka marka skierowała swoją ofertę do nielicznych, ale dla tych, którym na to stać, ma ona wystarczająco dużo powodów, aby go kupić.

Jeśli kwestie wielkości, wagi lub ceny są dla Ciebie ważne, jego zalety mogą przeważyć. Aby zacząć, trzeba porozmawiać o jego silniku. Jego plug-in hybrydowy daje 489 kW mocy, czyli około 653 KM. Można cieszyć się trzema trybami jazdy: czysto elektrycznym, hybrydowym i sportowym. To właśnie w ostatnim można poczuć jego sportowy charakter.

Silnik, którego BMW będzie używać w prototypach podczas powrotu do historycznego 24-godzinnego wyścigu Le Mans w 2024 roku, będzie również wykorzystywany do innych celów.

Nie można powiedzieć, że ten SUV jest przeznaczony dla matek, które zawożą swoje dzieci do szkoły. Istnieje wiele możliwości konfiguracji, w tym możliwość zmiany poziomu hałasu silnika. Wszystko to jest umożliwione przez duży centralny ekran, który jest charakterystyczny dla modeli serii i7 lub iX, ale został on odświeżony.

Wszystko w środku jest luksusowe - od masowanych skórzanych wykończeń foteli (z możliwością ulepszenia) aż po dach o geometrycznych kształtach, który współgra z wyglądem zewnętrznym. Nie ma sobie równych w komforcie pozycji kierowcy, z „wyświetlaczem przednim”, który dobrze dopasowuje się do wzrostu (lub niskiego wzrostu) osoby za kierownicą, co w innych samochodach tego segmentu wymagałoby miejsca z tyłu.

Jakie unikalne funkcje oferuje BMW XM entuzjastom jazdy po torze?

Podsumowując, BMW XM to pojazd, który można określić jednym słowem: przepychowy. Nie jest to tylko negatywne określenie, ponieważ dla tych, którzy pragną pozostać anonimowi, może być ekskluzywny.