Czy istnieją jakieś unikalne elementy stylistyczne lub innowacje, które wyróżniają BMW X4 na tle konkurencji?

BMW X4 kod fabryczny F26 to stylowy crossover SUV, który należy do środkowej gamy pojazdów BMW. Ma wygląd coupe o eleganckim wyglądzie i jest produkowany przez niemieckiego producenta samochodów od 2014 roku. Druga generacja X4 jest produkowana od 2018 roku.

Pierwsza generacja

Jak wypadają osiągi BMW X4 na tle innych pojazdów w swojej klasie?

BMW X4 F26 pierwsza generacja
BMW X4 F26 pierwsza generacja

BMW X4 I zadebiutowało w 2014 roku, będąc pierwszym SUV-em coupe BMW, który był mniejszy niż X6. Produkcja początkowego modelu X4, z kodem fabrycznym F26, rozpoczęła się w lipcu 2014 roku, pięć lat po wprowadzeniu podstawowego modelu X3.

Samochód ten został po raz pierwszy zaprezentowany podczas New York Auto Show 2014 i został zbudowany na tej samej platformie, co X3 drugiej generacji. Z przodu dzieli stylistykę z X3, ale wyróżnia się unikalną linią dachu, która osiąga najwyższy punkt nad głową kierowcy i łagodnie opada do krawędzi tylnej klapy, nadając mu wyrazisty wygląd.

BMW X4 jest wyposażone w szereg standardowych funkcji. Obejmują one ośmiobiegową automatyczną skrzynię biegów (z wyjątkiem modelu xDrive20d), radio Professional z kontrolerem iDrive i centralnym wyświetlaczem, automatyczne sterowanie pokrywą bagażnika, skórzaną wielofunkcyjną kierownicę sportową z łopatkami zmiany biegów (z wyjątkiem modelu z 6-biegową manualną skrzynią biegów), sportowy układ kierowniczy o zmiennym przełożeniu, Performance Control, tylne czujniki parkowania, reflektory ksenonowe, diodowe światła przeciwmgielne i 18-calowe felgi aluminiowe. System ConnectedDrive jest również wyposażony w różne funkcje, takie jak kontroler iDrive zintegrowany z gładzikiem, asystent parkowania, pełnokolorowy wyświetlacz head-up (HUD), system nieoślepiających reflektorów i Driver Assist Plus, który obejmuje ostrzeżenie o opuszczeniu pasa ruchu, aktywną kontrolę prędkości z funkcją Stop&Go i ochronę pieszych. System zapewnia również dostęp do informacji o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, usługi Concierge, inteligentnego połączenia alarmowego i funkcji aplikacji, aby pozostać w kontakcie z serwisami społecznościowymi, takimi jak Facebook i Twitter, a także platformami muzycznymi, takimi jak AUPEO, Napster i Deezer.

BMW X4 jest jednym z najkrócej produkowanych modeli marki, ponieważ nie było go na rynku przez 3,5 roku produkcji. Wynika to z faktu, że następca został wprowadzony wkrótce po zaprezentowaniu podstawowego X3.

Linie stylistyczne odnoszą się do konkretnych cech, które poprawiają wygląd samochodu.

  • Przykładowo - linia xLine obejmuje takie elementy stylistyczne jak inspirowana off-roadem osłona podwozia, dwukolorowe obręcze kół ze stopów lekkich i luksusowa skórzana tapicerka. Z drugiej strony
  • Przykładowo - linia M oferuje dodatkowe funkcje, takie jak metalizowany lakier w kolorze włókna węglowego, elementy zewnętrzne w kolorze nadwozia i wielofunkcyjną kierownicę M obszytą skórą.

Druga generacja

Jak wypadają osiągi BMW X4 drugiej generacji na tle innych pojazdów w swojej klasie?

BMW X4 G20 druga generacja przed liftingiem
BMW X4 G20 druga generacja przed liftingiem
BMW X4 G20 druga generacja po liftingu

BMW X4 II zostało oficjalnie wprowadzone na rynek w 2018 roku.

Oznaczony kodem fabrycznym G02, X4 II zastąpił swojego poprzednika po zaledwie 3,5 roku produkcji. Wpływ na tę decyzję miała przede wszystkim przestarzała stylistyka poprzedniego modelu, który został wprowadzony na rynek, gdy miał już 5 lat. Podobnie jak jego poprzednik, X4 II jest wersją SUV Coupe modelu X3, charakteryzującą się pochyłą linią dachu i wyrazistą stylizacją tyłu. Kluczową cechą tego modelu są wydłużone tylne lampy. W porównaniu do swojej wcześniejszej wersji, nowe X4 jest zauważalnie szersze, wyższe i dłuższe, a także o 50 kg lżejsze. Ponadto zapewnia większą przestrzeń nad głową w tylnym przedziale pasażerskim.

Standardowe wyposażenie pojazdu obejmuje reflektory LED, automatycznie zamykaną pokrywę bagażnika, tylne siedzenia składane w proporcjach 40:20:40 oraz najnowszy system iDrive 6.0. Modele są dostępne w wersjach wyposażenia XLine, M Sport i M Sport X. Modele XLine mają osłonę podwozia i 19-calowe obręcze kół ze stopów lekkich, podczas gdy modele M Sport mają stylizację i zawieszenie M Sport. Opcjonalne funkcje ConnectedDrive umożliwiają integrację z Apple CarPlay, Android Auto, Amazon Alexa lub Google Assistant.