Co odróżnia BMW X1 od innych samochodów osobowych produkowanych przez niemiecką markę BMW?

BMW X1 to kompaktowy crossover produkowany przez niemiecką markę BMW od 2009 roku. Najnowsza iteracja modelu, trzecia generacja, jest produkowana od 2022 roku.

Pierwsza generacja

Co odróżnia BMW X1 od innych samochodów osobowych produkowanych przez niemiecką markę BMW?

BMW X1 pierwsza generacja

BMW X1 zostało wprowadzone na rynek latem 2009 roku jako pierwszy kompaktowy model tego typu.

W 2012 roku samochód przeszedł niewielki lifting, obejmujący zmiany przedniego zderzaka, wkładów reflektorów, tylnego zderzaka i świateł. W grudniu 2013 roku samochód przeszedł delikatne odświeżenie, obejmujące dodanie świateł do jazdy dziennej LED, nowych wzorów felg i zaktualizowanego wyposażenia.

Na targach motoryzacyjnych w Detroit w styczniu 2014 roku BMW X1 zostało zaprezentowane z subtelnymi ulepszeniami, takimi jak błyszczące wykończenie przednich wlotów powietrza, nowy wzór 17-calowych felg oraz nowe odcienie lakieru i opcje wykończenia kokpitu.

Druga generacja

Czego możemy oczekiwać od BMW X1 pod względem osiągów, designu i technologii w modelu 2022?

BMW X1 druga generacja

BMW X1 II zostało zaprezentowane w połowie 2015 roku, zastępując poprzedni model, który był obecny na rynku przez sześć lat. Otrzymał on nowy kod fabryczny F48 i przeszedł znaczące zmiany pod względem wyglądu i sylwetki. Samochód stał się szerszy, wyższy i krótszy, z bardziej wyważonymi proporcjami i odejściem od poprzedniego długiego przedniego spojlera. Model ten jest również kolejnym w ofercie BMW z napędem na przednie koła, po serii 2 Active Tourer.

Druga generacja BMW X1 zadebiutowała na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie pod koniec 2015 roku. Ogłoszono, że samochód zostanie wprowadzony na rynek we wrześniu 2019 roku, a sprzedaż pierwszego wariantu hybrydowego plug-in rozpocznie się w styczniu 2020 roku.

W przeciwieństwie do swojego poprzednika, który był oparty na BMW serii 3, BMW X1 II jest zbudowane na modułowej platformie UKL2 z napędem na przednie koła, którą dzieli z Mini.

Wyposażenie

Każdy model jest wyposażony w 17-calowe obręcze kół ze stopów lekkich, bagażnik dachowy, elektrycznie sterowaną tylną klapę, 6,5-calowy system iDrive i materiałowe fotele. Ponadto istnieje możliwość dodania panoramicznego okna dachowego, ulepszonego systemu nawigacji iDrive Navigation Plus z 8,8-calowym ekranem dotykowym i wyświetlaczem Head-Up.

Modele sDrive16d i 18i mogą być wyposażone w 6-biegową manualną skrzynię biegów. Modele sDrive18i można również wyposażyć w 8-biegową automatyczną skrzynię biegów. Pozostałe modele w gamie są standardowo wyposażone w 8-stopniową automatyczną skrzynię biegów Steptronic.

Trzecia generacja

BMW X1 trzecia generacja

Co wyróżnia BMW X1 na tle innych samochodów osobowych klasy kompaktowej typu crossover?

BMW X1 III zostało zaprezentowane po raz pierwszy w czerwcu 2022 roku.

Pojazd jest zbudowany na platformie BMW UKL2. Gama składa się z silnika elektrycznego, 3-cylindrowych i 4-cylindrowych turbodoładowanych silników benzynowych i wysokoprężnych z dostępną opcją plug-in. Modele podstawowe mają napęd na wszystkie koła, który jest dostępny jako opcja i standard w niektórych modelach wyższej półki.